سازه ای که نام دومین حماقت معماری دنیا در قرن 21 را به خود داد

 
 نام طرح: سازه ای که نام دومین حماقت معماری دنیا در قرن 21 را به خود داد
نام طراح: معماران fujimoto و معماران manal rachdi oxo و گروه nicolas laisne associes
محل: montpellier در فرانسه
توضیح: این سازه یک برج 17 طبقه می باشد که ترکیبی از فضای مسکونی, فضای اداری, گالری هنری, رستوران و یک قسمت پانوراما می باشد و ادغامی از سبک ژاپنی و مدیترانه ای می باشد.
این طرح که به درخت سفید یا arbre blanc نیز معروف است فضای 10000 مترمربع را اشغال می کند و اینگونه به نظر می رسد که هر بخش از آن مانند درخت در طی چند سال رشد کرده تا به این فرم در بیاید, از طرفی هر بخش از این سازه همانند یک درخت ایجاد سایه می کند و با اینکه بسیار سازه عظیمی می باشد برای هر بخش از آن بالکنی در نظر گرفته شده است تا دسترسی به فضای بیرونی و مشاهده ی آن نیز میسر باشد. برای دیدن تصاویر تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.

ادامه مطلب

جوراب هیبرید از شرکت آدیداس با نام primeknit FS

نام طرح: جوراب هیبرید با نام primeknit FS
نام طراح: شرکت آدیداس
محل: -
توضیح: این کفش که بصورت یک طرح مفهومی در حال حاضر توسط کمپانی محبوب آدیداس بر روی برخی از بازیکنان تست شده و می شود و قرار است در جام جهانی 2014 برزیل رونمایی شود, همانطور که از نام این محصول بر می آید یک جوراب هیبرید یا ترکیبی می باشد و به عبارتی به آن All in one نیز گفته می شود چراکه تمامی آنچه بازیکن نیاز دارد از قبیل جوراب و کفش و... در یک مجموعه ارائه می شود.
این محصول به عنوان اولین جوراب هیبریدی دنیا ارائه شده است و در سه رنگ سفید, قرمز و مشکی به نمایش در خواهد آمد همچنین گفتنی است که هر یک از الیاف نخ این جوراب هیبریدی به صورت کامل در برابر آب مقاوم است و از طرفی سطح تماس بهتری را وسیله ی آن با توپ می توان ایجاد کرد.برای دیدن تصاویر تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.

ادامه مطلب

کافه bamboo kontum indochine ساخته شده از چوب های بامبو

کافه bamboo kontum indochine ساخته شده از چوب های بامبو
نام طرح: کافه bamboo kontum indochine
نام طراح: معماران گروه vo trong nghia
محل: kontum در کشور ویتنام
توضیح: این مجموعه بخشی از یک هتل در کشور ویتنام می باشد که کافه, ناهارخوری و ... توسط چوب بامبو درست شده و براساس دیدگاه چشم انداز پانوراما از محیط اطراف اثری منحصر به فرد خلق شده است.برای دیدن تصاویر تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.

ادامه مطلب

طرح نوسازی آپارتمان d219 در بارسلونا

طرح نوسازی آپارتمان d219 در بارسلونا
نام طرح: نوسازی آپارتمان d219 در بارسلونا
نام طراح: استودیو طراحی داخلی intercon
توضیح: در این پروژه که توسط استودیو طراحی داخلی intercon انجام شد, نوسازی آپارتمان d219 در بارسلونای اسپانیا می باشد که آن را به یک آپارتمان پرنور تبدیل کرده اند, در این پروژه تحولات در بخشهای گوناگونی همچون قسمتهای دوبلکس و پنت هاوس, فرم قرارگیری تخت ها,فضای باز و تراس ها می باشد که به شیوه بسیار زیبایی صورت گرفته است.برای دیدن تصاویر تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه کنید.

ادامه مطلب

نجات دادن عتیقه ها از نابودی

نجات دادن عتیقه ها از نابودی
نام طرح: نجات دادن عتیقه ها از نابودی
نام طراح: aparna
توضیح: aparna طراح هندی صندلی هایی را با الهام گرفتن از طراحی مبلمان باستان ایجاد کرده است, این طراح متقد است که مبلمان باستان علاوه بر اینکه منحصر به فرد می باشند از طرفی یک جای محکم و مستحکم برای نشستن ارائه می دهد و به انسان احساس ناز و نعمت را تداعی می کند.برای دیدن تصاویر تکمیلی به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.

ادامه مطلب